O nas

Yamaha Szkoła Muzyczna w Szczecinie działa od 2006 roku. Naszą działalność rozpoczynaliśmy na ul. Bohaterów Warszawy w budynku Inwestprojektu. Po roku działalności  szkoła zmieniła swoją  siedzibę i znajdowała się na ul. Starzyńskiego. Rok później szkoła przeniosła się na ul. 5 lipca 1A, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego.
15 września 2010 roku otworzyliśmy filię naszej szkoły na Prawobrzeżu. Szkoła mieści się na Zdrojach  na ul. Walecznych 93.

yamaha szkoła

Autorskie programy edukacji muzycznej

To co wyróżnia nas na rynku - to wspaniałe autorskie programy nauczania. Szkoła posiada własne programy edukacji muzycznej zarówno dla  dzieci , młodzieży i dorosłych. Nasze programy są opracowane przez międzynarodowy zespół muzyków oraz pedagogów specjalizujących się w dziedzinie Edukacji Muzycznej. Każdy programów nauczania posiada materiały dydaktyczne: własne podręczniki, płyty DVD i płyty CD oraz przewodniki dla rodziców.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna

Szkoła zatrudnia wysoko wykwalifikowanych nauczycieli. Wszyscy nauczyciele biorą  regularnie udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych szkoleniach z zakresu pedagogiki prowadzenia zajęć. Decyduje to o  bardzo wysokiej jakości naszych zajęć.

walecznych 93

Nowoczesne wyposażenie szkoły

Szkoła  wyposażona jest zawsze w najnowsze instrumenty muzyczne.Uczniowie nie muszą przynosić na lekcję swoich instrumentów.

Koncerty uczniów

Ważnym elementem w rozwoju  muzycznym każdego dziecka są występy publiczne. Nasi uczniowie mają okazje brać udział w licznych koncertach, organizowanych przez szkołę. Biorą udział również w wielu konkursach i przeglądach muzycznych.

nutki

Ciekawostki

Jednak Yamaha to szkoła nie tylko dla dzieci. Naukę gry na przeróżnych instrumentach podejmuje tu młodzież, dorośli a także osoby w wieku 50+.

Powszechnie wiadomo, że na naukę nigdy nie jest za późno, a na pewno - nigdy nie jest za późno na muzykę. Dla chętnych w każdym wieku Yamaha Szkoła Muzyczna oferuje indywidualne lub grupowe lekcje gry na instrumentach takich jak: pianino, keyboard, akordeon, saksofon, gitara, gitara elektryczna oraz na zajęcia wokalne. Nie ma znaczenia wcześniejsze doświadczenie z muzyką. Najważniejsze jest znaleźć czas na urzeczywistnienie swoich marzeń.

Kadra nauczycielska Szkoły ma doświadczenie w nauczaniu osób w różnym wieku. Kieruje nimi muzyczna pasja pedagogiczna, wrażliwość i opanowanie. Indywidualnie podejście do każdego ucznia zapewnia maksimum korzyści z zajęć. Nauczyciele biorą pod uwagę preferencje oraz zdolności i doświadczenie muzyczne uczniów.
Szkoła organizuje wiele koncertów muzycznych, gdzie każdy może wystąpić. Dla najlepszych uczniów, mamy do dyspozycji studio nagrań oraz nagrywamy teledyski. Dajemy możliwość również udzielania się w rozmaitych zespołach muzycznych.
Przy szkole działa również stowarzyszenie ,,Utalentowani dla świata”, które zajmuje się głównie promowaniem szczecińskich talentów.
 Yamaha Szkoła Muzyczna, jako przyjazne miejsce dla osób w każdym wieku, zaprasza na zajęcia.

W Polsce działa obecnie 130 placówek, w których uczy się ponad 11.000 uczniów.

Szkoły Muzyczne YAMAHA dysponują wszystkimi potrzebnymi programami i dobrze wykształconymi nauczycielami, aby umuzykalniać dzieci od 4. miesiąca życia. "Bezszwowo" połączone programy, dostosowane odpowiednio do wieku dzieci, a także specjalne metody i sposoby nauczania, umożliwiają każdorazowo optymalne wykorzystanie otwartego "rozwojowego okna czasowego". Młodzież i dorośli mogą na różnych instrumentach urzeczywistniać swoje muzyczne marzenia we wszystkich muzycznych stylach – od baroku do rocka.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej, niezobowiązującej lekcji próbnej!

YAMAHA Szkoła Muzyczna

ul. 5 lipca 1A